    Reliance Precision Limited MRLC16-3-3-A
    Part No.:
    MRLC16-3-3-A
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDMRLC16-3-3-A.pdf
    Description:
    3 MMX3 MM SLIT COUPLING
    Specifications:
    0.630" (16.00mm) Outer Diameter x 0.925" (23.50mm) Length
    Category:
    Structural, Motion Hardware
    1. How to order MRLC16-3-3-A on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the MRLC16-3-3-A price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MRLC16-3-3-A?
    Image MRLC16-5-5-A MRLC16-5-3-A MRLC16-4-3-A MRLC16-4-4-A MRLC16-3-3-A
    Part Number MRLC16-5-5-A MRLC16-5-3-A MRLC16-4-3-A MRLC16-4-4-A MRLC16-3-3-A
    Series - - - - -
    Packaging Bag Bag Bag Bag Bag
    Product Status Active Active Active Active Active
    Type Slit Coupling Slit Coupling Slit Coupling Slit Coupling Slit Coupling
    Specifications 0.630" (16.00mm) Outer Diameter x 0.925" (23.50mm) Length 0.630" (16.00mm) Outer Diameter x 0.925" (23.50mm) Length 0.630" (16.00mm) Outer Diameter x 0.925" (23.50mm) Length 0.630" (16.00mm) Outer Diameter x 0.925" (23.50mm) Length 0.630" (16.00mm) Outer Diameter x 0.925" (23.50mm) Length