    Renesas Electronics Corporation 71T75802S150BGI8
    Part No.:
    71T75802S150BGI8
    Manufacturer:
    Renesas Electronics Corporation
    Category:
    Memory
    Package:
    119-BGA
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED71T75802S150BGI8.pdf
    Description:
    IC SRAM 18MBIT PAR 119PBGA
    Manufacturer:
    Series:
    Package/Case:
    119-BGA
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Programmable:
    Not Verified
    Memory Type:
    Volatile
    Memory Format:
    SRAM
    Technology:
    SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
    Memory Size:
    18Mbit
    Memory Organization:
    1M x 18
    Memory Interface:
    Parallel
    Clock Frequency:
    150 MHz
    Write Cycle Time - Word, Page:
    Access Time:
    3.8 ns
    Voltage - Supply:
    2.375V ~ 2.625V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    119-PBGA (14x22)
    Category:
    Memory
    1. How to order 71T75802S150BGI8 on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 71T75802S150BGI8 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 71T75802S150BGI8?
    Image 71T75802S150BGI8
    Part Number 71T75802S150BGI8
    Manufacturer Renesas Electronics Corporation
    Series -
    Package/Case 119-BGA
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Programmable Not Verified
    Memory Type Volatile
    Memory Format SRAM
    Technology SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
    Memory Size 18Mbit
    Memory Organization 1M x 18
    Memory Interface Parallel
    Clock Frequency 150 MHz
    Access Time 3.8 ns
    Voltage - Supply 2.375V ~ 2.625V
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)