71V35761S183BG.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| Package/Case | 119-BGA | 119-BGA | 119-BGA | 119-BGA | 119-BGA |
| Packaging | Tray | Tape & Reel (TR) | Tray | Tape & Reel (TR) | Tray |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Programmable | Not Verified | Not Verified | Not Verified | Not Verified | Not Verified |
| Memory Type | Volatile | Volatile | Volatile | Volatile | Volatile |
| Memory Format | SRAM | SRAM | SRAM | SRAM | SRAM |
| Memory Size | 4.5Mbit | 4.5Mbit | 4.5Mbit | 4.5Mbit | 4.5Mbit |
| Memory Organization | 128K x 36 | 128K x 36 | 128K x 36 | 128K x 36 | 128K x 36 |
| Memory Interface | Parallel | Parallel | Parallel | Parallel | Parallel |
| Clock Frequency | 183 MHz | 183 MHz | 183 MHz | 183 MHz | 183 MHz |
| Write Cycle Time - Word, Page | - | - | - | - | - |
| Access Time | 3.3 ns | 3.3 ns | 3.3 ns | 3.3 ns | 3.3 ns |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V | 3.135V ~ 3.465V | 3.135V ~ 3.465V | 3.135V ~ 3.465V | 3.135V ~ 3.465V |