    Renesas Electronics Corporation 71V35761S200BGG
    Part No.:
    71V35761S200BGG
    Manufacturer:
    Renesas Electronics Corporation
    Category:
    Memory
    Package:
    119-BGA
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED71V35761S200BGG.pdf
    Description:
    IC SRAM 4.5MBIT PAR 119PBGA
    Manufacturer:
    Series:
    Package/Case:
    119-BGA
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Obsolete
    Programmable:
    Not Verified
    Memory Type:
    Volatile
    Memory Format:
    SRAM
    Technology:
    SRAM - Synchronous, SDR
    Memory Size:
    4.5Mbit
    Memory Organization:
    128K x 36
    Memory Interface:
    Parallel
    Clock Frequency:
    200 MHz
    Write Cycle Time - Word, Page:
    Access Time:
    3.1 ns
    Voltage - Supply:
    3.135V ~ 3.465V
    Operating Temperature:
    0°C ~ 70°C (TA)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    119-PBGA (14x22)
    Category:
    Memory
    1. How to order 71V35761S200BGG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 71V35761S200BGG price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 71V35761S200BGG?
    Image 71V35761S200BGG 71V35761S200BGG8 71V35761S200BGGI 71V35761S200BGGI8
    Part Number 71V35761S200BGG 71V35761S200BGG8 71V35761S200BGGI 71V35761S200BGGI8
    Series - - - -
    Package/Case 119-BGA 119-BGA 119-BGA 119-BGA
    Packaging Tray Tape & Reel (TR) Tray Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
    Programmable Not Verified Not Verified Not Verified Not Verified
    Memory Type Volatile Volatile Volatile Volatile
    Memory Format SRAM SRAM SRAM SRAM
    Memory Size 4.5Mbit 4.5Mbit 4.5Mbit 4.5Mbit
    Memory Organization 128K x 36 128K x 36 128K x 36 128K x 36
    Memory Interface Parallel Parallel Parallel Parallel
    Clock Frequency 200 MHz 200 MHz 200 MHz 200 MHz
    Access Time 3.1 ns 3.1 ns 3.1 ns 3.1 ns
    Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V 3.135V ~ 3.465V 3.135V ~ 3.465V 3.135V ~ 3.465V
    Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)