72V253L7-5BC.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 72V253L7-5BC.
| Image |  |
| Part Number | 72V253L7-5BC | 72V253L7-5PFGI8 | 72V253L7-5BCI | 72V253L7-5PFGI | 72V253L7-5PF |
| Series | 72V | 72V | 72V | 72V | 72V |
| Package/Case | 100-LBGA | 80-LQFP | 100-LBGA | 80-LQFP | 80-LQFP |
| Packaging | Tray | Tape & Reel (TR) | Tray | Tray | Tray |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Active | Obsolete |
| Programmable | Not Verified | Not Verified | Not Verified | Not Verified | Not Verified |
| Function | Synchronous | Synchronous | Synchronous | Synchronous | Synchronous |
| Data Rate | 133.3MHz | 133.3MHz | 133.3MHz | 133.3MHz | 133.3MHz |
| Access Time | 5ns | 5ns | 5ns | 5ns | 5ns |
| Voltage - Supply | 3.15 V ~ 3.45 V | 3.15 V ~ 3.45 V | 3.15 V ~ 3.45 V | 3.15 V ~ 3.45 V | 3.15 V ~ 3.45 V |
| Current - Supply (Max) | 35mA | 35mA | 35mA | 35mA | 35mA |
| Expansion Type | Depth, Width | Depth, Width | Depth, Width | Depth, Width | Depth, Width |
| Programmable Flags Support | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
| Retransmit Capability | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
| FWFT Support | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C |