IDT71P71804S200BQG.pdf
| Image |  |
| Part Number | IDT71P71804S200BQG |
| Manufacturer | Renesas Electronics Corporation |
| Series | - |
| Package/Case | 165-TBGA |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Obsolete |
| Programmable | Not Verified |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | SRAM |
| Technology | SRAM - Synchronous, DDR II |
| Memory Size | 18Mbit |
| Memory Organization | 1M x 18 |
| Memory Interface | Parallel |
| Clock Frequency | 200 MHz |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |
| Access Time | 7.88 ns |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 1.9V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |