    Renesas Electronics Corporation IDT71T75802S200PFI
    Part No.:
    IDT71T75802S200PFI
    Package:
    100-LQFP
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDIDT71T75802S200PFI.pdf
    Description:
    IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
    Package/Case:
    100-LQFP
    Memory Size:
    18Mbit
    Memory Organization:
    1M x 18
    Clock Frequency:
    200 MHz
    Write Cycle Time - Word, Page:
    Access Time:
    3.2 ns
    Voltage - Supply:
    2.375V ~ 2.625V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)
    Supplier Device Package:
    100-TQFP (14x14)
    Category:
    Memory
    1. How to order IDT71T75802S200PFI on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the IDT71T75802S200PFI price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IDT71T75802S200PFI?
    Image IDT71T75802S200PFI IDT71T75802S200PFI8
    Part Number IDT71T75802S200PFI IDT71T75802S200PFI8
    Manufacturer Renesas Electronics Corporation Renesas Electronics Corporation
    Series - -
    Package/Case 100-LQFP 100-LQFP
    Packaging Tray Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete Obsolete
    Programmable Not Verified Not Verified
    Memory Type Volatile Volatile
    Memory Format SRAM SRAM
    Technology SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
    Memory Size 18Mbit 18Mbit
    Memory Organization 1M x 18 1M x 18
    Memory Interface Parallel Parallel
    Clock Frequency 200 MHz 200 MHz
    Access Time 3.2 ns 3.2 ns
    Voltage - Supply 2.375V ~ 2.625V 2.375V ~ 2.625V
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)