    Renesas Electronics Corporation IDT71V25761YSA200BGI8
    Part No.:
    IDT71V25761YSA200BGI8
    Manufacturer:
    Renesas Electronics Corporation
    Category:
    Memory
    Package:
    119-BGA
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDIDT71V25761YSA200BGI8.pdf
    Description:
    IC SRAM 4.5MBIT PAR 119PBGA
    Manufacturer:
    Series:
    Package/Case:
    119-BGA
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Programmable:
    Not Verified
    Memory Type:
    Volatile
    Memory Format:
    SRAM
    Technology:
    SRAM - Synchronous, SDR
    Memory Size:
    4.5Mbit
    Memory Organization:
    128K x 36
    Memory Interface:
    Parallel
    Clock Frequency:
    200 MHz
    Write Cycle Time - Word, Page:
    Access Time:
    5 ns
    Voltage - Supply:
    3.135V ~ 3.465V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    119-PBGA (14x22)
    Category:
    Memory
    1. How to order IDT71V25761YSA200BGI8 on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the IDT71V25761YSA200BGI8 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IDT71V25761YSA200BGI8?
    Image IDT71V25761YSA200BGI8
    Part Number IDT71V25761YSA200BGI8
    Manufacturer Renesas Electronics Corporation
    Series -
    Package/Case 119-BGA
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Programmable Not Verified
    Memory Type Volatile
    Memory Format SRAM
    Technology SRAM - Synchronous, SDR
    Memory Size 4.5Mbit
    Memory Organization 128K x 36
    Memory Interface Parallel
    Clock Frequency 200 MHz
    Access Time 5 ns
    Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)