IDT71V2576YS150PFG.pdf
| Image |  |
| Part Number | IDT71V2576YS150PFG | IDT71V2576YS150PFG8 |
| Manufacturer | Renesas Electronics Corporation | Renesas Electronics Corporation |
| Series | - | - |
| Package/Case | 100-LQFP | 100-LQFP |
| Packaging | Tray | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete | Obsolete |
| Programmable | Not Verified | Not Verified |
| Memory Type | Volatile | Volatile |
| Memory Format | SRAM | SRAM |
| Technology | SRAM - Synchronous, SDR | SRAM - Synchronous, SDR |
| Memory Size | 4.5Mbit | 4.5Mbit |
| Memory Organization | 128K x 36 | 128K x 36 |
| Memory Interface | Parallel | Parallel |
| Clock Frequency | 150 MHz | 150 MHz |
| Write Cycle Time - Word, Page | - | - |
| Access Time | 3.8 ns | 3.8 ns |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V | 3.135V ~ 3.465V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) | 0°C ~ 70°C (TA) |