ISL28006FHADJZ-T7A.pdf
| Image |  |
| Part Number | ISL28006FHADJZ-T7A | ISL28006FHADJZ-T7 |
| Manufacturer | Renesas Electronics Corporation | Renesas Electronics Corporation |
| Series | - | - |
| Package/Case | SOT-23-6 | SOT-23-6 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active | Active |
| Amplifier Type | Current Sense | Current Sense |
| Number of Circuits | 1 | 1 |
| Output Type | - | - |
| Slew Rate | 0.67V/µs | 0.67V/µs |
| Gain Bandwidth Product | - | - |
| -3db Bandwidth | 237 kHz | 237 kHz |
| Current - Input Bias | 4.7 µA | 4.7 µA |
| Voltage - Input Offset | 1.2 mV | 1.2 mV |
| Current - Supply | 50µA | 50µA |
| Current - Output / Channel | 8.7 mA | 8.7 mA |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V | 2.7 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 28 V | 28 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | -40°C ~ 125°C |