| Image |  |
| Part Number | ISL8200AMMREP | ISL8200AMMREP-T |
| Manufacturer | Renesas Electronics Corporation | Renesas Electronics Corporation |
| Series | - | - |
| Package/Case | 23-PowerQFN Module | 23-PowerQFN Module |
| Packaging | Tray | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete | Obsolete |
| Type | Non-Isolated PoL Module | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs | 1 | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3V | 3V |
| Voltage - Input (Max) | 20V | 20V |
| Voltage - Output 1 | 0.6 ~ 6V | 0.6 ~ 6V |
| Voltage - Output 2 | - | - |
| Voltage - Output 3 | - | - |
| Voltage - Output 4 | - | - |
| Current - Output (Max) | 10A | 10A |
| Power (Watts) | - | - |
| Voltage - Isolation | - | - |
| Applications | ITE (Commercial) | ITE (Commercial) |
| Features | OCP, OTP, OVP, UVLO | OCP, OTP, OVP, UVLO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |