X9317UP-2.7.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of X9317UP-2.7.
| Image |  |
| Part Number | X9317UP | X9317UP-2.7 | X9317UPI | X9317UPI-2.7 |
| Series | XDCP™ | XDCP™ | XDCP™ | XDCP™ |
| Package/Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) | 8-DIP (0.300", 7.62mm) | 8-DIP (0.300", 7.62mm) | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Programmable | Not Verified | Not Verified | Not Verified | Not Verified |
| Taper | Linear | Linear | Linear | Linear |
| Configuration | Potentiometer | Potentiometer | Potentiometer | Potentiometer |
| Number of Circuits | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Number of Taps | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Resistance (Ohms) | 50k | 50k | 50k | 50k |
| Memory Type | Non-Volatile | Non-Volatile | Non-Volatile | Non-Volatile |
| Voltage - Supply | 5V | 2.7V ~ 5.5V | 5V | 2.7V ~ 5.5V |
| Features | - | - | - | - |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Temperature Coefficient (Typ) | ±300ppm/°C | ±300ppm/°C | ±300ppm/°C | ±300ppm/°C |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Grade | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - |
| Supplier Device Package | 8-PDIP | 8-PDIP | 8-PDIP | 8-PDIP |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C | 0°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |