XLH735048.636149X.pdf
| Image |  |
| Part Number | XLH735048.000000X | XLH735048.000000I | XLH735048.750000X | XLH735048.636149X |
| Package/Case | 6-SMD, No Lead | 6-SMD, No Lead | 6-SMD, No Lead | 6-SMD, No Lead |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Strip | Strip | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active | Active | Active | Active |
| Base Resonator | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal |
| Type | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) |
| Frequency | 48 MHz | 48 MHz | 48.75 MHz | 48.636149 MHz |
| Function | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable |
| Output | HCMOS | HCMOS | HCMOS | HCMOS |
| Voltage - Supply | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Frequency Stability | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - | - | - | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - | - | - | - |
| Current - Supply (Max) | 35mA | 35mA | 35mA | 35mA |
| Ratings | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 4-VDFN (3.2x2.5) | 4-VDFN (3.2x2.5) | 4-VDFN (3.2x2.5) | - |
| Size / Dimension | 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm) | 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm) | 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm) | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.055" (1.40mm) | 0.055" (1.40mm) | 0.055" (1.40mm) | 0.057" (1.45mm) |