    Rohm Semiconductor MCR18EZHF4303
    Part No.:
    MCR18EZHF4303
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDMCR18EZHF4303.pdf
    Description:
    RES SMD 430K OHM 1% 1/4W 1206
    Resistance:
    430 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Chip Resistor - Surface Mount
    1. How to order MCR18EZHF4303 on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the MCR18EZHF4303 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MCR18EZHF4303?
    Image MCR18EZHF4303
    Part Number MCR18EZHF4303
    Resistance 430 kOhms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)