    Rohm Semiconductor MCR18EZHF6650
    Part No.:
    MCR18EZHF6650
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDMCR18EZHF6650.pdf
    Description:
    RES SMD 665 OHM 1% 1/4W 1206
    Resistance:
    665 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Chip Resistor - Surface Mount
    1. How to order MCR18EZHF6650 on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the MCR18EZHF6650 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MCR18EZHF6650?
    Image MCR18EZHF6650
    Part Number MCR18EZHF6650
    Resistance 665 Ohms
    Tolerance ±1%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thick Film
    Features -
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)