    Rohm Semiconductor MCR18EZPJ431
    Part No.:
    MCR18EZPJ431
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDMCR18EZPJ431.pdf
    Description:
    RES SMD 430 OHM 5% 1/4W 1206
    Resistance:
    430 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Chip Resistor - Surface Mount
    1. How to order MCR18EZPJ431 on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the MCR18EZPJ431 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MCR18EZPJ431?
    Image MCR18EZPJ431
    Part Number MCR18EZPJ431
    Resistance 430 Ohms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)