    Rohm Semiconductor MCR18EZPJ914
    Part No.:
    MCR18EZPJ914
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDMCR18EZPJ914.pdf
    Description:
    RES SMD 910K OHM 5% 1/4W 1206
    Resistance:
    910 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.026" (0.65mm)
    Chip Resistor - Surface Mount
    1. How to order MCR18EZPJ914 on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the MCR18EZPJ914 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MCR18EZPJ914?
    Image MCR18EZPJ914
    Part Number MCR18EZPJ914
    Resistance 910 kOhms
    Tolerance ±5%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)