GNR25DCZ.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of GNR25DCZ.
| Image |  |
| Part Number | GNR25DCZ |
| Manufacturer | Sensata-Crydom |
| Series | GNR |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Circuit | 3PST-NO (3 Form A) |
| Output Type | AC, Zero Cross |
| Voltage - Input | 4 ~ 32VDC |
| Voltage - Load | 48 V ~ 600 V |
| Load Current | 25 A |
| On-State Resistance (Max) | - |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C |