M50100TB400.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of M50100TB400.
| Image |  |
| Part Number | M50100TB400 |
| Manufacturer | Sensata-Crydom |
| Series | - |
| Package/Case | Module |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Obsolete |
| Diode Type | Three Phase |
| Technology | Standard |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 400 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 100 A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 100 A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |