    Skyworks Solutions Inc. 510ABA233M250AAGR
    Part No.:
    510ABA233M250AAGR
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED510ABA233M250AAGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 233.2500MHZ LVPECL
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Series:
    Si510
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    233.25 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    LVPECL
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    43mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 510ABA233M250AAGR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 510ABA233M250AAGR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 510ABA233M250AAGR?
    Image 510ABA233M250AAGR
    Part Number 510ABA233M250AAGR
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Si510
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type XO (Standard)
    Frequency 233.25 MHz
    Function Enable/Disable
    Output LVPECL
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±25ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 43mA
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)