    Skyworks Solutions Inc. 510ACA100M000BAG
    Part No.:
    510ACA100M000BAG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED510ACA100M000BAG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
    Packaging:
    Strip
    Frequency:
    100 MHz
    Output:
    LVPECL
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    43mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.050" (1.28mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 510ACA100M000BAG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 510ACA100M000BAG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 510ACA100M000BAG?
    Image 510ACA100M000BAGR 510ACA100M000BAG
    Part Number 510ACA100M000BAGR 510ACA100M000BAG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Si510 Si510
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Product Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 100 MHz 100 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVPECL LVPECL
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 43mA 43mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.050" (1.28mm) 0.050" (1.28mm)