    Skyworks Solutions Inc. 510BCA27M0000BAG
    Part No.:
    510BCA27M0000BAG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED510BCA27M0000BAG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 27.0000MHZ LVDS SMD
    Frequency:
    27 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    23mA
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.050" (1.28mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 510BCA27M0000BAG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 510BCA27M0000BAG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 510BCA27M0000BAG?
    Image 510BCA27M0000BAGR 510BCA27M0000BAG
    Part Number 510BCA27M0000BAGR 510BCA27M0000BAG
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 27 MHz 27 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVDS LVDS
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 23mA 23mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.050" (1.28mm) 0.050" (1.28mm)