    Skyworks Solutions Inc. 510BCA96M0000BAG
    Part No.:
    510BCA96M0000BAG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED510BCA96M0000BAG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 96.0000MHZ LVDS SMD
    Frequency:
    96 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    23mA
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.050" (1.28mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 510BCA96M0000BAG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 510BCA96M0000BAG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 510BCA96M0000BAG?
    Image 510BCA96M0000BAGR 510BCA96M0000BAG
    Part Number 510BCA96M0000BAGR 510BCA96M0000BAG
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 96 MHz 96 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVDS LVDS
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 23mA 23mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.050" (1.28mm) 0.050" (1.28mm)