    Skyworks Solutions Inc. 510FCA212M500BAGR
    Part No.:
    510FCA212M500BAGR
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED510FCA212M500BAGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 212.5000MHZ LVDS SMD
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Frequency:
    212.5 MHz
    Output:
    LVDS
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    23mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.050" (1.28mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 510FCA212M500BAGR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 510FCA212M500BAGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 510FCA212M500BAGR?
    Image 510FCA212M500BAGR
    Part Number 510FCA212M500BAGR
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Si510
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type XO (Standard)
    Frequency 212.5 MHz
    Function Enable/Disable
    Output LVDS
    Voltage - Supply 2.5V
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 23mA
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.050" (1.28mm)