    Skyworks Solutions Inc. 515ACAM614400AAG
    Part No.:
    515ACAM614400AAG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED515ACAM614400AAG.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 6.1440MHZ LVPECL
    Packaging:
    Strip
    Frequency:
    6.144 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±50ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    46mA
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 515ACAM614400AAG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 515ACAM614400AAG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 515ACAM614400AAG?
    Image 515ACAM614400AAGR 515ACAM614400AAG
    Part Number 515ACAM614400AAGR 515ACAM614400AAG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Si515 Si515
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Product Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type VCXO VCXO
    Frequency 6.144 MHz 6.144 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVPECL LVPECL
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±50ppm ±50ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 46mA 46mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)