    Skyworks Solutions Inc. 515BCA24M0000BAG
    Part No.:
    515BCA24M0000BAG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED515BCA24M0000BAG.pdf
    Description:
    DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED SINGLE
    Packaging:
    Strip
    Frequency:
    24 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±50ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    26mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.052" (1.33mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 515BCA24M0000BAG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 515BCA24M0000BAG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 515BCA24M0000BAG?
    Image 515BCA24M0000BAGR 515BCA24M0000BAG
    Part Number 515BCA24M0000BAGR 515BCA24M0000BAG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Si515 Si515
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Product Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type VCXO VCXO
    Frequency 24 MHz 24 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVDS LVDS
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±50ppm ±50ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 26mA 26mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package - -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm) 0.052" (1.33mm)