    Skyworks Solutions Inc. 515BDA153M600BAGR
    Part No.:
    515BDA153M600BAGR
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED515BDA153M600BAGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ LVDS
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Series:
    Si515
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    VCXO
    Frequency:
    153.6 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    LVDS
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±30ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    26mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.052" (1.33mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 515BDA153M600BAGR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 515BDA153M600BAGR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 515BDA153M600BAGR?
    Image 515BDA153M600BAGR
    Part Number 515BDA153M600BAGR
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Si515
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type VCXO
    Frequency 153.6 MHz
    Function Enable/Disable
    Output LVDS
    Voltage - Supply 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±30ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 26mA
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)