    Skyworks Solutions Inc. 515BDA27M0000AAG
    Part No.:
    515BDA27M0000AAG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED515BDA27M0000AAG.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 27.0000MHZ LVDS
    Packaging:
    Strip
    Frequency:
    27 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±30ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    26mA
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 515BDA27M0000AAG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 515BDA27M0000AAG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 515BDA27M0000AAG?
    Image 515BDA27M0000AAGR 515BDA27M0000AAG
    Part Number 515BDA27M0000AAGR 515BDA27M0000AAG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Si515 Si515
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Product Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type VCXO VCXO
    Frequency 27 MHz 27 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVDS LVDS
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±30ppm ±30ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 26mA 26mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)