    Skyworks Solutions Inc. 515NBB50M0000AAG
    Part No.:
    515NBB50M0000AAG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED515NBB50M0000AAG.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ CMOS
    Packaging:
    Strip
    Frequency:
    50 MHz
    Output:
    CMOS
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±80ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    29mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 515NBB50M0000AAG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 515NBB50M0000AAG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 515NBB50M0000AAG?
    Image 515NBB50M0000AAGR 515NBB50M0000AAG
    Part Number 515NBB50M0000AAGR 515NBB50M0000AAG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Si515 Si515
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Product Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type VCXO VCXO
    Frequency 50 MHz 50 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output CMOS CMOS
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±80ppm ±80ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 29mA 29mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)