    Skyworks Solutions Inc. 530BC144M000DG
    Part No.:
    530BC144M000DG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED530BC144M000DG.pdf
    Description:
    DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
    Frequency:
    144 MHz
    Output:
    LVDS
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    98mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 530BC144M000DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 530BC144M000DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 530BC144M000DG?
    Image 530BC144M000DGR 530BC144M000DG
    Part Number 530BC144M000DGR 530BC144M000DG
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 144 MHz 144 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVDS LVDS
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 98mA 98mA
    Supplier Device Package - -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)