    Skyworks Solutions Inc. 530CC156M257DG
    Part No.:
    530CC156M257DG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED530CC156M257DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 156.2570MHZ CMOS SMD
    Frequency:
    156.257 MHz
    Output:
    CMOS
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    88mA
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 530CC156M257DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 530CC156M257DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 530CC156M257DG?
    Image 530CC156M257DGR 530CC156M257DG
    Part Number 530CC156M257DGR 530CC156M257DG
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 156.257 MHz 156.257 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output CMOS CMOS
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 88mA 88mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)