    Skyworks Solutions Inc. 530DC000328DG
    Part No.:
    530DC000328DG
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED530DC000328DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 328.0000KHZ CML SMD
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Series:
    Si530
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Strip
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    328 kHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    CML
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    108mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 530DC000328DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 530DC000328DG price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 530DC000328DG?
    Image 530DC000328DGR 530DC000328DG
    Part Number 530DC000328DGR 530DC000328DG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Si530 Si530
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Product Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 328 kHz 328 kHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output CML CML
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 108mA 108mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)