    Skyworks Solutions Inc. 530DC004639DG
    Part No.:
    530DC004639DG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED530DC004639DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 4.6390MHZ CML SMD
    Frequency:
    4.639 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    108mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 530DC004639DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 530DC004639DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 530DC004639DG?
    Image 530DC004639DGR 530DC004639DG
    Part Number 530DC004639DGR 530DC004639DG
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 4.639 MHz 4.639 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output CML CML
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 108mA 108mA
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)