    Skyworks Solutions Inc. 530DC127M400DG
    Part No.:
    530DC127M400DG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED530DC127M400DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 127.4000MHZ CML SMD
    Frequency:
    127.4 MHz
    Output:
    CML
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    108mA
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 530DC127M400DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 530DC127M400DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 530DC127M400DG?
    Image 530DC127M400DGR 530DC127M400DG
    Part Number 530DC127M400DGR 530DC127M400DG
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 127.4 MHz 127.4 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output CML CML
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 108mA 108mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)