    Skyworks Solutions Inc. 530DC155M520DG
    Part No.:
    530DC155M520DG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED530DC155M520DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 155.5200MHZ CML SMD
    Frequency:
    155.52 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    108mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 530DC155M520DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 530DC155M520DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 530DC155M520DG?
    Image 530DC155M520DGR 530DC155M520DG
    Part Number 530DC155M520DGR 530DC155M520DG
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 155.52 MHz 155.52 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output CML CML
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 108mA 108mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)