    Skyworks Solutions Inc. 530VC127M500DG
    Part No.:
    530VC127M500DG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED530VC127M500DG.pdf
    Description:
    DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
    Frequency:
    127.5 MHz
    Output:
    CMOS
    Voltage - Supply:
    1.8V
    Frequency Stability:
    ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    88mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 530VC127M500DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 530VC127M500DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 530VC127M500DG?
    Image 530VC127M500DGR 530VC127M500DG
    Part Number 530VC127M500DGR 530VC127M500DG
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 127.5 MHz 127.5 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output CMOS CMOS
    Voltage - Supply 1.8V 1.8V
    Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 88mA 88mA
    Supplier Device Package - -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)