    Skyworks Solutions Inc. 531FC131M085DG
    Part No.:
    531FC131M085DG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED531FC131M085DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 131.0850MHZ LVDS SMD
    Frequency:
    131.085 MHz
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    98mA
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 531FC131M085DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 531FC131M085DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 531FC131M085DG?
    Image 531FC131M085DGR 531FC131M085DG
    Part Number 531FC131M085DGR 531FC131M085DG
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 131.085 MHz 131.085 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVDS LVDS
    Voltage - Supply 2.5V 2.5V
    Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 98mA 98mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)