    Skyworks Solutions Inc. 531FC135M000DG
    Part No.:
    531FC135M000DG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED531FC135M000DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 135.0000MHZ LVDS SMD
    Frequency:
    135 MHz
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    98mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 531FC135M000DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 531FC135M000DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 531FC135M000DG?
    Image 531FC135M000DGR 531FC135M000DG
    Part Number 531FC135M000DGR 531FC135M000DG
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 135 MHz 135 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVDS LVDS
    Voltage - Supply 2.5V 2.5V
    Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 98mA 98mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)