    Skyworks Solutions Inc. 531FC147M456DG
    Part No.:
    531FC147M456DG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED531FC147M456DG.pdf
    Description:
    DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
    Frequency:
    147.456 MHz
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    98mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 531FC147M456DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 531FC147M456DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 531FC147M456DG?
    Image 531FC147M456DGR 531FC147M456DG
    Part Number 531FC147M456DGR 531FC147M456DG
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 147.456 MHz 147.456 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVDS LVDS
    Voltage - Supply 2.5V 2.5V
    Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 98mA 98mA
    Supplier Device Package - -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)