    Skyworks Solutions Inc. 531FC185M625DG
    Part No.:
    531FC185M625DG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED531FC185M625DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 185.6250MHZ LVDS SMD
    Frequency:
    185.625 MHz
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    98mA
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 531FC185M625DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 531FC185M625DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 531FC185M625DG?
    Image 531FC185M625DGR 531FC185M625DG
    Part Number 531FC185M625DGR 531FC185M625DG
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 185.625 MHz 185.625 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVDS LVDS
    Voltage - Supply 2.5V 2.5V
    Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 98mA 98mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)