    Skyworks Solutions Inc. 531FC194M892DG
    Part No.:
    531FC194M892DG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED531FC194M892DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 194.8920MHZ LVDS SMD
    Frequency:
    194.892 MHz
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    98mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 531FC194M892DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 531FC194M892DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 531FC194M892DG?
    Image 531FC194M892DGR 531FC194M892DG
    Part Number 531FC194M892DGR 531FC194M892DG
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 194.892 MHz 194.892 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVDS LVDS
    Voltage - Supply 2.5V 2.5V
    Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 98mA 98mA
    Supplier Device Package - -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)