    Skyworks Solutions Inc. 536EC156M250DG
    Part No.:
    536EC156M250DG
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED536EC156M250DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Series:
    Si536
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Strip
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    156.25 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    LVPECL
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    121mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 536EC156M250DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 536EC156M250DG price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 536EC156M250DG?
    Image 536EC156M250DGR 536EC156M250DG
    Part Number 536EC156M250DGR 536EC156M250DG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Si536 Si536
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Product Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 156.25 MHz 156.25 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVPECL LVPECL
    Voltage - Supply 2.5V 2.5V
    Frequency Stability ±7ppm ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 121mA 121mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)