    Skyworks Solutions Inc. 536FC100M000DGR
    Part No.:
    536FC100M000DGR
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED536FC100M000DGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Frequency:
    100 MHz
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    98mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 536FC100M000DGR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 536FC100M000DGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 536FC100M000DGR?
    Image 536FC100M000DGR
    Part Number 536FC100M000DGR
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Si536
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type XO (Standard)
    Frequency 100 MHz
    Function Enable/Disable
    Output LVDS
    Voltage - Supply 2.5V
    Frequency Stability ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 98mA
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)