    Skyworks Solutions Inc. 536FC125M000DGR
    Part No.:
    536FC125M000DGR
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED536FC125M000DGR.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Series:
    Si536
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    125 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    LVDS
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Frequency Stability:
    ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    98mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 536FC125M000DGR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 536FC125M000DGR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 536FC125M000DGR?
    Image 536FC125M000DGR
    Part Number 536FC125M000DGR
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Si536
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type XO (Standard)
    Frequency 125 MHz
    Function Enable/Disable
    Output LVDS
    Voltage - Supply 2.5V
    Frequency Stability ±7ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 98mA
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)