    Skyworks Solutions Inc. 540BAC622M080ABGR
    Part No.:
    540BAC622M080ABGR
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED540BAC622M080ABGR.pdf
    Description:
    XTAL OSCILLATOR
    Manufacturer:
    Skyworks Solutions Inc.
    Series:
    Ultra™ Si540
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Not For New Designs
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    622.08 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    LVDS
    Voltage - Supply:
    1.8V, 2.5V, 3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    111mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.056" (1.43mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 540BAC622M080ABGR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 540BAC622M080ABGR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 540BAC622M080ABGR?
    Image 540BAC622M080ABGR
    Part Number 540BAC622M080ABGR
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Ultra™ Si540
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Not For New Designs
    Base Resonator Crystal
    Type XO (Standard)
    Frequency 622.08 MHz
    Function Enable/Disable
    Output LVDS
    Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 111mA
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.056" (1.43mm)