    Skyworks Solutions Inc. 545BBA200M000BCGR
    Part No.:
    545BBA200M000BCGR
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED545BBA200M000BCGR.pdf
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Frequency:
    200 MHz
    Voltage - Supply:
    1.8V, 2.5V, 3.3V
    Frequency Stability:
    ±10ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    121mA
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.052" (1.33mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 545BBA200M000BCGR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 545BBA200M000BCGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 545BBA200M000BCGR?
    Image 545BBA200M000BCGR
    Part Number 545BBA200M000BCGR
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Ultra™ SI545
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type XO (Standard)
    Frequency 200 MHz
    Function Enable/Disable
    Output LVDS
    Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
    Frequency Stability ±10ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 121mA
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)