    Skyworks Solutions Inc. 545CBA156M250CCGR
    Part No.:
    545CBA156M250CCGR
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED545CBA156M250CCGR.pdf
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Frequency:
    156.25 MHz
    Output:
    CMOS
    Voltage - Supply:
    1.8V, 2.5V, 3.3V
    Frequency Stability:
    ±10ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    127mA
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.039" (1.00mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 545CBA156M250CCGR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 545CBA156M250CCGR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 545CBA156M250CCGR?
    Image 545CBA156M250CCGR
    Part Number 545CBA156M250CCGR
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
    Series Ultra™ Si545
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type XO (Standard)
    Frequency 156.25 MHz
    Function Enable/Disable
    Output CMOS
    Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
    Frequency Stability ±10ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Current - Supply (Max) 127mA
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)