    Skyworks Solutions Inc. 545DBA156M250CCG
    Part No.:
    545DBA156M250CCG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED545DBA156M250CCG.pdf
    Packaging:
    Strip
    Frequency:
    156.25 MHz
    Output:
    CML
    Voltage - Supply:
    1.8V, 2.5V, 3.3V
    Frequency Stability:
    ±10ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    121mA
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.039" (1.00mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 545DBA156M250CCG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 545DBA156M250CCG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 545DBA156M250CCG?
    Image 545DBA156M250CCGR 545DBA156M250CCG
    Part Number 545DBA156M250CCGR 545DBA156M250CCG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Ultra™ Si545 Ultra™ Si545
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Product Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 156.25 MHz 156.25 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output CML CML
    Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V 1.8V, 2.5V, 3.3V
    Frequency Stability ±10ppm ±10ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 121mA 121mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package - -
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)