    Skyworks Solutions Inc. 545EBC156M250ACG
    Part No.:
    545EBC156M250ACG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED545EBC156M250ACG.pdf
    Packaging:
    Strip
    Frequency:
    156.25 MHz
    Output:
    HCSL
    Voltage - Supply:
    1.8V, 2.5V, 3.3V
    Frequency Stability:
    ±10ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    126mA
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.056" (1.43mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 545EBC156M250ACG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 545EBC156M250ACG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 545EBC156M250ACG?
    Image 545EBC156M250ACGR 545EBC156M250ACG
    Part Number 545EBC156M250ACGR 545EBC156M250ACG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Ultra™ Si545 Ultra™ Si545
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Product Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type XO (Standard) XO (Standard)
    Frequency 156.25 MHz 156.25 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output HCSL HCSL
    Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V 1.8V, 2.5V, 3.3V
    Frequency Stability ±10ppm ±10ppm
    Absolute Pull Range (APR) - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 126mA 126mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package - -
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.056" (1.43mm) 0.056" (1.43mm)