    Skyworks Solutions Inc. 550AE125M000DG
    Part No.:
    550AE125M000DG
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED550AE125M000DG.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVPECL
    Packaging:
    Strip
    Frequency:
    125 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    ±25ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    130mA
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Category:
    Oscillators
    1. How to order 550AE125M000DG on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the 550AE125M000DG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 550AE125M000DG?
    Image 550AE125M000DGR 550AE125M000DG
    Part Number 550AE125M000DGR 550AE125M000DG
    Manufacturer Skyworks Solutions Inc. Skyworks Solutions Inc.
    Series Si550 Si550
    Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Strip
    Product Status Active Active
    Base Resonator Crystal Crystal
    Type VCXO VCXO
    Frequency 125 MHz 125 MHz
    Function Enable/Disable Enable/Disable
    Output LVPECL LVPECL
    Voltage - Supply 3.3V 3.3V
    Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
    Absolute Pull Range (APR) ±25ppm ±25ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth - -
    Current - Supply (Max) 130mA 130mA
    Ratings - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)